بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز مقالات سینمایی افراط در نمایش مستی و ابتذال در فیلم مادر قلب اتمی!

فیلم سینمایی “مادر قلب اتمی بعد از دو سال توقیف روی پرده آمده و مشخص نیست به چه علت توقیف آن برطرف شده است است.

افراط در نمایش مستی و ابتذال در فیلم مادر قلب اتمی!

فیلم سینمایی “مادر قلب اتمی بعد از دو سال توقیف روی پرده آمده و مشخص نیست به چه علت توقیف آن برطرف شده است است.

نقد فیلم مادر قلب اتمی

مادر قلب اتمی علی رغم تصور سازندگان و با وجود حضور چهره‌های سینمایی همچون محمدرضا گلزار بعد از یک هفته اکران به فروشی کم و معادل 389 میلیون تومان رسیده و این نشان می‌دهد که این فیلم از نظر مخاطبان اثری خوشایند نیست. این فیلم از همان ابتدا و با پخش تیزر تبلیغاتی، اساس را بر ارائه شوخی‌های مبتذل قرار داده و دیالوگ‌های بازیگران نشان دهنده نوعی سرگشتگی است که حاصل از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی تلقی می‌شود.

عبارات مهم : محمدرضا گلزار – مشروبات الکی
بالاخره و در تب اکران فیلم‌های توقیفی این فیلم روی پرده آمده و باید دید این روند منفی تا کجا پیش خواهد رفت. روندی که با اکران این فیلم زنگ خطری را جهت سینما به صدا در آورده هست. فیلمنامه این اثر بدون حفظ خط روایی داستان، همچون کلیت آن دچار سردرگمی بوده و روایت خاصی را دنبال نمی‌کند.شخصیت‌ها در نیمه شبی از پایتخت کشور عزیزمان ایران رها شده است و بی هیچ بعد زمینه ذهنی صرفاً حضور دارند.

صحنه اول فیلم به یک دورهمی شبانه اشاره داشته و دو شخصیت مهم زن آن مست از همان دورهمی خارج شده است و به سطح شهر می‌روند. ابتذال در واکنش‌ها و دیالوگ‌ها در همان صحنه‌های ابتدایی در حدی است که بعضی از تماشاگران به همراه فرزندانشان سالن را از ابتدا ترک می‌کنند. حضور دو شخصیت زن مهم این فیلم با بازی ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی هیچ نقطه پیش رونده‌ای در فیلمنامه محسوب نمی‌شود. فضا و اتمسفر اثر کاملاً حاصل تخدیر و مستی شخصیت‌ها بوده و همه چیز به شکلی کاملاً وهم‌آلود پیش می‌رود.

افراط در نمایش مستی و ابتذال در فیلم مادر قلب اتمی!

فیلم مادر قلب اتمی

حضور مهرداد صدیقیان به عنوان نخستین بازیگر مرد حاضر در فیلم، فضای دیالوگ گونه و جنسی اثر را دوچندان کرده و نشان دهنده نسلی از جوانان است که کارگردان اصرار دارد آنها را درگیر اعتیاد و مشروبات الکی معرفی کند. این شخصیت هم کمکی به داستان نمی‌کند. همه چیز به همین منوال پیش رفته تا تصادف رخ می‌دهد. تصادفی که به حضور محمدرضا گلزار می‌انجامد. حضوری که نه تنها پیش برنده نیست بلکه نشان دهنده سردرگمی زیاد و زیاد مخاطب است.

محمدرضا گلزار با اینکه تلاش در بازی متفاوت داشته ولی حضور در فیلمی این چنین نه تنها نقطه‌ای مثبت محسوب نمی‌شود بلکه در کارنامه وی باری منفی دارد. شخصیت گلزار در این فیلم به فضای حاصل از وهم مواد مخدر اضافه کرده و تلاش دارد این اعتیاد را جالب و خاص جلوه دهد. آواز خواندن بازیگران زن، شوخی‌های جنسی و دیالوگ‌های مستهجن، اصرار بر هیجان‌انگیز بودن مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، روابط تعریف نشده، میهمانی‌های شبانه و خودکشی نمونه‌های دیگری از فیلمی است که شاید بزرگترین نقطه منفی تناوب اکران سینمای سال 96 محسوب می‌شود.

حال باید دید این روند ناقص اکران فیلم‌های توقیفی ادامه خواهد یافت یا نه. فیلم‌های که در نخستین گام به نشانه تخریب ارزش‌های معنوی و اخلاقی تولید شده است و در آشفته بازار این روزهای سینما امید به اکران دارند. در زمانی که آثاری همچون ویلایی‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته اکران فیلم‌هایی مانند مادر قلب اتمی اتفاقی محکوم به شکست جهت سینمای کشور عزیزمان ایران است.

تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mizanonline.ir

فیلم سینمایی “مادر قلب اتمی بعد از دو سال توقیف روی پرده آمده و مشخص نیست به چه علت توقیف آن برطرف شده است است.

واژه های کلیدی: محمدرضا گلزار | مشروبات الکی | اکران فیلم | سینمایی | فیلمنامه | سینمای | داستان | سینما | ایران | داستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz