بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز بازار خودرو سراشیبی قیمت ماشین داخلی و وارداتی

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: آینده نگری ها در مورد بازار ماشین درست از آب درآمد. قیمت خودروهای داخلی و خارجی کم کردن پیدا کرد و عطش خرید خودروهای خارجی کم ش

سراشیبی قیمت ماشین داخلی و وارداتی

سراشیبی قیمت ماشین داخلی و وارداتی

عبارات مهم : بازار

افزایش قیمت خودروها به خاطر تأخیر در ابلاغ آیین نامه واردات ماشین بود.

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: آینده نگری ها در مورد بازار ماشین درست از آب درآمد. قیمت خودروهای داخلی و خارجی کم کردن پیدا کرد و عطش خرید خودروهای خارجی کم شد. قبل از آنکه آیین نامه واردات ماشین ابلاغ شود بازار خودروهای داخلی و خارجی آشفته شده است بود. واردکنندگان خودروهای خارجی هر روز قیمت ها را عوض کردن می دادند و مرتب از اینکه ثبت سفارش واردات ماشین بسته است انتقاد می کردند و مسبب گرانی ها را در تصمیم دولت می دانستند.؛ فروشندگان خودروهای داخلی هم از آب گل آلود ماهی گرفتند و قیمت ها را اوج بردند.

سراشیبی قیمت ماشین داخلی و وارداتی

در این میان خودروهای کمتر از 60 میلیون تومان بین 300 تا 600 هزار تومان گران شد. ماشین دنا 400 هزار تومان و ساندرو هم 600 هزار تومان گران شد. سایر خودروها هم نوسان قیمت را تجربه کردند. خودروهای چینی هم بین یک تا 3میلیون تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کردند. خودروهای بیش از 100 میلیون تومان قیمت تولید داخل نیز به یکباره تا 5 میلیون تومان گران تر شدند. در این میان ماشین سراتو پیشتاز زیاد کردن قیمت ها بود و توانست رکورد رشد قیمت را در بین تولیدات داخلی با 14میلیون تومان بزند. حال با گذشت زمان، قیمت خودروهای داخلی کاهشی بوده هست. دنا، ساندرو، تیبا، تندر90، پژو 206 و رانا نسبت به ماه قبل ارزان تر شده است اند. در این راستا قیمت پژو 405 مدل 97 که در روزهای گذشته در بازار به 33 میلیون تومان رسیده بود، حالا با کم کردن 400 هزار تومانی روبه رو شده است و در بازار به قیمت 32میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش می شود، البته خودروهایی که تولید آنها کم است مانند 207 همچنان در بازار گران تر است و هیچ کم کردن قیمتی را مشمول بر نشدند.

خودروهای خارجی هر کدام جهت خود بازاری دست و پا کردند که پیش از این هیچ کس تصور آن را نمی کرد. چند مدل ماشین در مدت یک هفته 150 الی 200 میلیون تومان گران شد. هنگامی که زمزمه محدودیت در واردات خودروها با قیمت بیش از 40 هزار دلار در بازار شنیده شد، خودروهای گران قیمت، سر به فلک کشیدند و افزایشی را تجریه کردند که قابل آینده نگری نبود. خودروهای گران قیمت بعد از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو، به خود تکانی ندادند و تلاش کردند همان قیمت ها را حفظ کنند،اما سایر خودروهای خارجی که بین 20 تا 50 میلیون تومان گران شده است بودند با ابلاغ آیین نامه واردات خودرو، تا حدی از قیمت های خود عقب نشینی کردند. با این تفاسیر بازار خودروهای داخلی و خارجی در حال سر و سامان گرفتن است و به نظر می رسد قیمت خودروهای خارجی و داخلی کم کردن دوباره ای را تجربه کند.یکی از دلایل آینده نگری کم کردن قیمت، زیاد کردن واردات و تولید خودروها است.

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت: آینده نگری ها در مورد بازار ماشین درست از آب درآمد. قیمت خودروهای داخلی و خارجی کم کردن پیدا کرد و عطش خرید خودروهای خارجی کم ش

از طرفی با معرفی محصولات تازه قیمت خودروهای قدیمی ارزان تر خواهدشد. درمورد خودروهای وارداتی هم به جهت باز شدن ثبت سفارش قیمت ها در مسیر کم کردن قرار می گیرد.فرهاد احتشام زاد مدیر انجمن واردکنندگان ماشین معقتد است: از صبح روز گذشته سایت ثبت سفارش جهت شرکت های واردکننده غیرنمایندگی رسمی، مجدداً فعال شد و امکان ثبت سفارش جهت این دسته از واردکنندگان وجود دارد. فعال بودن واردکنندگان غیر رسمی در کنار نمایندگی های رسمی خودروسازان خارجی، مثبت بوده و باعث زیاد کردن مسابقه و تعدیل قیمت ها در این بازار می شود.

چندی یپش سوناتا هیبریدی با رشد 25 میلیون تومانی با قیمت 223 میلیون تومان، توسان با رشد 15 میلیون تومانی با قیمت 245 میلیون تومان، سانتافه با رشد 15 میلیون تومانی با قیمت 285 میلیون تومان، النترا با رشد 5 میلیون تومانی با قیمت 185 میلیون تومان، سراتو با رشد 5 میلیون تومانی با قیمت 180میلیون تومان، اپتیما با رشد 18 میلیون تومانی با قیمت 223 میلیون تومان، رافور با رشد 38میلیون تومانی با قیمت 308 میلیون تومان به فروش می رسید. حال قیمت خودروهای عنوان شده است در بازار بین دو تا سه میلیون تومان کمتر شده است هست. به هر ترتیب زیاد کردن قیمت خودروها به خاطر تأخیر در ابلاغ آیین نامه واردات ماشین بود.

واژه های کلیدی: بازار | خارجی | ماشین | میلیون | واردات | وارداتی | 100 میلیون | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای داخلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz