بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

وزیر کشور با اشاره به دلایل نا آرامی‌های اخیر کشور گفت: عوض کردن نسل، عوض کردن سبک زندگی و تغییرات تکنولوژیکی از مهمترین دلایل ناآرامی‌های اخیر کشور بودند، به ط

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

عوامل ریشه ای ناآرامی های اخیر به روایت وزیر کشور

عبارات مهم : زندگی

وزیر کشور با اشاره به دلایل نا آرامی های اخیر کشور گفت: عوض کردن نسل، عوض کردن سبک زندگی و تغییرات تکنولوژیکی از مهمترین دلایل ناآرامی های اخیر کشور بودند، به طوریکه با ایجاد محدودیت بر روی شبکه اینترنت شاهد کم کردن ۵۰ درصدی حضور مردم در خیابان ها در روز بعد بودیم. .»

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست هم اندیشی وزیر کشور با بانوان فعال در عرصه های اقتصادی، علت برگزاری این جلسات در حوزه اقتصاد را توجه به مبحث توسعه در کشور دانست و افزود: یکی از اهداف برگزاری نشست های هم اندیشی در حوزه اقتصادی دیدار فعالان این حوزه است تا با استفاده از هم افزایی و همکاری های متقابل در این عرصه قدرتمندتر شوند. زنان فعال اقتصادی با حضور در چنین نشست هایی می توانند راه حل های بهتری را پیش روی یکدیگر قرار دهند.

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

وزیر کشور یکی دیگر از اهداف برگزاری نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی به وسیله وزارت کشور را ارتباط دادن این فعالان حوزه اقتصاد با استان ها و استانداران بیان کرد و گفت: مباحث مطرح شده است در این جلسات بعد از جمع بندی به مدیر جمهور ارائه می شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در حوزه فعالیت اقتصادی مسئله جنسیت نباید مطرح شود، تصریح کرد: مطرح کردن مسئله جنسیت در این حوزه به نوعی اقرار به ضعف هست. در حالیکه تمام زنان حاضر در این نشست، فعالان اقتصادی ، فارغ از جنسیت هستند و باید موانع و پرسشها ارزش را مطرح کنند.

وزیر کشور با اشاره به دلایل نا آرامی‌های اخیر کشور گفت: عوض کردن نسل، عوض کردن سبک زندگی و تغییرات تکنولوژیکی از مهمترین دلایل ناآرامی‌های اخیر کشور بودند، به ط

وی در ادامه عوض کردن نسل را یکی از دلایل ریشه ای ناآرامی های اخیر دانست و اظهار کرد: نسل بعد از انقلاب، باورها، گزینش ها، سلایق و … متفاوتی دارد که باید به آنها بپردازیم. بعضی فهم درک این مباحث را ندارند و بر باورهایی اصرار دارد که پاسخگوی مطالبات نسل فعلی نیست. اسلام دینی پویا است و در هر شرایطی توانایی پاسخ به پرسشها را دارد.

وزیر کشور با اشاره به نقش عوض کردن سبک زندگی در پیش آمدهای اخیر نیز گفت: سبک زندگی تمام رفتارهای ما را تحت تاثیر قرار می دهد و ما باید ببینیم به عنوان یک ایرانی مسلمان با چه سبک زندگی قصد ادامه دادن به زندگی مان را داریم. تغییرات تکنولوژیکی نیز در سال های اخیر بسیار پرشتاب بوده هست. از ۱۰ سال گذشته به این سمت تغییرات به سرعت اتفاق افتاده اند به طوریکه سرعت این تغییرات با ۵۰ یا ۱۰۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با انقلاب تکنولوژیکی مواجه هستیم که بر فرهنگ ما نیز تاثیرگذار هست، اضافه کرد: از روزی که بعد از ناآرامی های اخیر کشور تصمیم گرفته شد فضای اینترنت محدود شود. بیش از ۵۰ درصد از ناآرامی های خیابان ها کم کردن یافت. این مسئله نشان می دهد که فضای تکنولوژی تا چه حد در عرصه های متفاوت زندگی موثر هستند.

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

رحمانی فضلی در ادامه تصریح کرد: در انتخابات اخیر نیز بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد حضور مردم در اثر تبلیغات شبکه های اینترنت بود. بنابراین می توان گفت در همه این تغییرات اصل اساسی همان «اصل تغییر» هست. در باورهای دینی ما نیز در عوض کردن بودن عالم هستی مطرح شده است است.

وزیر کشور با بیان اینکه ما در برابر تغییرات و تحولات عظیم نیازمند عوض کردن در همه عرصه های زندگی هستیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم تغییرات اجتماعی را مدیریت کنیم باید پیشاپیش آنان حرکت کنیم. این مدیریت باید ساماندهی و هدایت شده است باشد وگرنه در برابر آن منفعل خواهیم بود.

وزیر کشور با اشاره به دلایل نا آرامی‌های اخیر کشور گفت: عوض کردن نسل، عوض کردن سبک زندگی و تغییرات تکنولوژیکی از مهمترین دلایل ناآرامی‌های اخیر کشور بودند، به ط

وزیر کشور با تاکید بر اینکه در حوزه اقتصاد عالی ترین نسخه، اقتصاد مقاومتی هست، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، برون زا، درون گرا، مردم محور، رقابتی و … است و ما در حال حاضر به همه این شرایط نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه موانعی که در بحث تولید وجود دارد را از طریق وزارت کشور پیگیری خواهد کرد، افزود: در حال حاضر جامعه جهانی بر مبنای عملگرایی و اثبات گرایی اداره می شود که این دو به معنای توجه به مصالح و منافع هستند. به عبارت دیگر محور هر دوی این مباحث قدرت هست. در حال حاضر نیز مسابقه ما با دنیا بر سر پرسشها اقتصادی است.

عوامل ریشه‌ای ناآرامی‌های اخیر به روایت وزیر کشور

وی در ادامه اظهار کرد: ما از ابتدای انقلاب در شرایط تحریم به سر برده ایم، ولی دشمن های و بیگانگان تصور می کردند با استفاده از تحریم، جنگ روانی، کودتا و … در کنار پرسشها اقتصادی، می تواند به ما آسیب وارد کند. حتی در حال حاضر نیز تحریم ها و قطعنامه هایی علیه کشور صادر می شود. این در حالیست که ما از آنها چشم یاری نداریم بلکه باید به مردم تکیه کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی یک انقلاب و جهاد است اظهار کرد: وزارت کشور در این حوزه نقش پشتیبانی را دارد. نظام اداری ما سرعت، قدرت و توان همکاری با خلاقیت بین المللی را ندارد آیا که نظام متمرکز اداری جوابگوی شرایط تازه جهانی نیست. بنابراین نظام و دولت باید با شرایط موجود عوض کردن کند.

واژه های کلیدی: زندگی | اقتصاد | انقلاب | اقتصادی | ناآرامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz