بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

این روزها شبکه جهانی اینترنت آن قدر دایره تمرکز افراد را محدود ساخته است که مطالعه کامل یک کتاب کودک نیز نیازمند شاهکار بزرگی از تمرکز هست. در چنین روز و روزگار

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های جهان

عبارات مهم : زندگی

این روزها شبکه جهانی اینترنت آن قدر دایره تمرکز افراد را محدود ساخته است که مطالعه کامل یک کتاب کودک نیز نیازمند شاهکار بزرگی از تمرکز هست. در چنین روز و روزگاری این که فکر کنیم شاید هنوز افرادی باشند که خواندن آثار متنی طویل- که غول هایی در حوزه نثر به شمار می آیند- را در توان و دایره تمرکز خود ببینند، کمی دور از ذهن به نظر می رسد. با این حال ما به خود جرئت معرفی بعضی از این آثار را داده ایم و آن چه در ادامه می خوانید چند نمونه از طولانی ترین رمان هایی هستند که تا کنون به رشته تحریر درآمده اند. باید اشاره کنیم که به طور طبیعی تعریف دقیقی جهت یک رمان طولانی وجود ندارد و گاهی رمان های طولانی زیاد از یک جلد و بعضی نیز زیاد از یک سری هستند. همچنین در این زمینه که معیار سنجش حجم کتاب، کلمه، صفحه یا حتی حرف باشد نیز اختلاف وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید. اگر این توان را در خود دیدید که به سراغ حتی یکی از آن ها بروید باید خودتان را فرد متمایزی بدانید!

«کلاریسا»
اثر ساموئل ریچاردسون؛ 969 هزار کلمه

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

«کلاریسا» با نام کامل «داستان یک بانوی جوان» نوشته ساموئل ریچاردسون است که در سال 1748 منتشر شد. این اثر یک رمان مکاتباتی هست؛ شکلی از رمان که در طول قرن هجدهم به اوج محبوبیت رسید و در آن، پدید آورنده روایت مد نظر خود را در قالب مجموعه ای از نامه ها شکل می دهد. کلاریسا داستان غم انگیز بانوی جوانی را روایت می کند که تلاشش جهت حفظ ارزش های انسانی دایم به وسیله خانواده اش خنثی می شود. این رمان در واقع نوعی کمدی اجتماعی است که در آن یک خانواده تلاش می کند با سود بردن از یک ازدواج به اشرافیت برسد. رمان هزار و پانصد و سی و چهار صفحه ای کلاریسا را می توان طولانی ترین رمان موجود در ادبیات انگلیس دانست. هرچند شاید بعضی از رمان های معاصر از نظر طولانی بودن با این اثر برابری کنند ولی رمان کلاریسا یکی از معدود آثاری است که با وجود طولانی بودن به یکی از جذاب ترین و موفق ترین رمان های ادبیات انگلیس تبدیل شده است هست. ساموئل جانسون، نویسنده و منتقد مشهور قرن هجدهم، این رمان را نخستین کتاب در دنیا می داند که توانسته است اطلاعات بی نظیری را راجع به دل آدمی به خوانندگان انتقال یافته کند. کلاریسا به عنوان یکی از 100 رمان برتر در طول تاریخ آشنا شده است است.

«در جست وجوی وقت از دست رفته»
اثر مارسل پروست؛ یک میلیون و 267 هزار و 69 کلمه

این رمان که با حدود یک میلیون و سیصد هزار کلمه، عنوان طولانی ترین رمان را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به خود تخصیص داده شده است داده هست، اثر مارسل پروست نویسنده و مقاله نویس فرانسوی است که در فاصله سال های 1909-1908 تا 1922 میلادی نگاشته و بین سال های 1913 تا 1927 میلادی منتشر شد. پروست این رمان را طی چهارده سال و در هفت جلد به نگارش درآورده هست. «طرف خانه سوان»، «در سایه دوشیزگان شکوفا»، «طرف گرمانت»، «سدوم و عموره»، «اسیر»، «آلبرتین گمشده (گریخته)» و «زمان باز یافته» به ترتیب عناوین این هفت جلد را تشکیل می دهند. بسیاری از منتقدان، این رمان را یک رمان مدرن و تحسین برانگیز می دانند. ویریجینا وولف، نویسنده مشهور آمریکایی، در وصف این رمان گفته است: «کاش می توانستم چیزی مثل این بنویسم.» پروست خود راجع به این رمان می گوید: «متأسفانه کتابم را با ضمیر “من” شروع کردم و فورا همه فکر کردند که به جای جست و هوا قوانین کلی، من در حال تجزیه و تحلیل خود، به معنای انزجار آمیز کلمه بودم.» این رمان روایت خطی و کلاسیک یک داستان نیست بلکه از ورای داستان اصلی، تحلیل عمیق ادبی، هنری، فلسفی و اجتماعی از جامعه فرانسه در آخرهای قرن 19 و اوایل قرن بیست میلادی به دست می دهد.

«کلیدر»
اثر محمود دولت آبادی؛ 950 هزار کلمه

این روزها شبکه جهانی اینترنت آن قدر دایره تمرکز افراد را محدود ساخته است که مطالعه کامل یک کتاب کودک نیز نیازمند شاهکار بزرگی از تمرکز هست. در چنین روز و روزگار

این رمان فارسی که در سال 1984 /1363 منتشر شد، مشمول بر 10 جلد و مشتمل بر 950 هزار کلمه هست. این کتاب که اثر محمود دولت آبادی هست، زندگی یک خانواده کرد ایرانی را روایت می کند که به سبزوار خراسان کوچانده شده اند. رمان کلیدر بر اساس حوادث واقعی نگاشته شده است است و به شرح سختی ها و رنج هایی می پردازد که این خانواده کرد مجبور می شود. دولت آبادی در این رمان که یکی از برجسته ترین رمان های ادبیات معاصر کشور عزیزمان ایران به شمار می آید، به شرح زندگی رعیت های ایرانی و قبایل چادر نشین در آن دوران بر اساس حقایق و حوادثی واقعی می پردازد. داستان کلیدر متأثر از فضای ملتهب سیاسی کشور عزیزمان ایران پس از جنگ جهانی دوم است که در فاصله سال های 1325 تا 1327 روی می دهد. دولت آبادی که 15 سال جهت نوشتن این رمان وقت گذاشته هست، از کلیدر به عنوان یک آرزوی مهم یاد می کند و آن را «یک یادگاری جهت مردم آینده ما» می نامد. به گفته نویسنده در کلیدر یک «من» اجتماعی وجود دارد که در شخصیت های آن تبلور یافته هست. این کتاب که بازنمای روح انسان معاصر هست، تاکنون به زبان های آلمانی و انگلیسی ترجمه شده است است.

«شوخی بی پایان»
اثر دیوید فاستر والاس؛ 484 هزار کلمه

دیوید فاستر والاس نویسنده رمان و داستان های کوتاه آمریکایی بود. او یکی از نویسندگان موفق نسل خودش بود که در نهایت بعد از نوشتن داستان های مشهوری مثل شوخی بی پایان، به زندگی خود در اتاق شخصی اش آخر داد. دیوید فاستر والاس به خاطر این رمان 1079 صفحه ای در رسانه های ادبی دنیا معروف شد. این رمان عظیم الجثه که خواندن آن شبیه شنا کردن در دریایی سینمایی است و جهت همه رده های سنی مناسب هست، در سال 1995 منتشر شد و نویسنده خود را به شهرت و محبوبیت رساند. شوخی بی پایان در سال 2006 به وسیله مجله تایم به عنوان یکی از «100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال1923 تاکنون» معرفی شد. از این کتاب همچنین به عنوان پنجمین کتاب سترگ با ارزش دنیا یاد شده است هست. داستان حول محور چند عنوان می چرخد: یک پسر نابغه که در آکادمی تنیسِ متعلق به خانواده اش تحصیل می کند؛ یک معتاد در حال ترک که تلاش می کند زندگی سالمی جهت خودش دست و پا کند و یک کارتریج مرموز بسیار سرگرم کننده که تماشاکنندگانش را مسحور می کند. در شوخی بی پایان، فرهنگ آمریکایی که در آن پرسشها داغ روز به شکل کورکورانه ای دنبال می شوند – بدون آن که چیز عمیقی در آن ها وجود داشته باشد- به تمسخر گرفته شده است است.

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: زندگی | معرفی | پایان | داستان | داستان | خانواده | خانواده | نویسنده

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

معرفی چند نمونه از طولانی ترین رمان های دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz