بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز اخبار اجتماعی بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را ندارند / وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را به نسبت نسل‌های گذشته ندارند.

بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را ندارند / وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش: فرزند های امروز تاب آوری در برابر شرایط سخت را ندارند

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش گفت: فرزند های امروز تاب آوری در برابر شرایط سخت را به نسبت نسل های گذشته ندارند.

به گزارش ایلنا، بطحایی وزیر آموزش و پرورش درجلسه ستاد عالی تشکیلاتی گسترش و ارتقا فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر گفت: با این روش و سبک زندگی که در جامعه وجود دارد بخش های تحمیلی و ناخواسته هایی در زندگی را شاهد هستیم که اگر این روش را تصحیح کنیم نسل آینده دیگر در معرض خطر نخواهد بود. این عنوان به صورت بسیار جدی در آموزش و پرورش مطرح هست، لیکن بحث نشاط و سرزندگی در میان دانش آموزان ما حائز اهمیت هست، فرزند های امروز تاب آوری در برابر شرایط سخت را به نسبت نسل های گذشته ندارند. همه ما دلواپس گسترش آسیب های اجتماعی هستیم باید به طور جدی بپذیریم که نسل آینده در معرض خطر است و جلوگیری این امر تنها از آموزش و پرورش برنمی آید.

وی ادامه داد: باید برنامه ای مدون شود که اصلاحات این روند را تضمین کند. باید باور کنیم نسل آینده ما با این روشی که جلو می رویم در خطر است تا زمانی که به این مرحله نرسیم که اولویت ما نسل آینده است هیچ تلاشی نتیجه نخواهد داد.

بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را ندارند / وزیر آموزش و پرورش

او افزود: اگر در منطقه ای یک حسینیه وجود داشته باشد که تنها در سال یک یا دو مرتبه مورد استفاده قرار می گیرد و در کنارش یک مدرسه باشد که نیازمند یک فضای مناسب ورزشی و یا هر فضای دیگری باشد روا نیست فضای حسینیه بلااستفاده بماند. بسیاری از سالن های ورزشی صبح ها خالی هستند این سالن ها عموما متعلق به بخش شخصی اند و اگر در کنار این سالن ها مدرسه ای باشد که از کمترین امکانات برخوردار است باید در ورزشگاه باز باشد تا مورد استفاده مدرسه قرار بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از اهداف ما در آموزش و پرورش اوج بردن آستانه تحمل دانش آموزان است دانش آموزان دختر به علت محدودیت هایی که نسبت به دانش آموزان پسر دارند باید در اولویت قرار بگیرند. ما در آموزش و پرورش متاسفانه تلاش می کنیم تنها به باب آموزشی و زیاد کردن علوم دانش آموزان بپردازیم لاجرم از اهداف پرورشی دور افتاده ایم. اصلا مجال گفت وگو در کلاس ها و صحبت کردن با یکدیگر وجود ندارد من به عنوان کسی که 35 سال معلم بوده است به معلم هم حق می دهم با وجود حجم کتاب درسی و محدودیت در وقت هنگامی که جهت بعد پرورشی مدرسه نداشته باشد. پیشتر ما یک طرحی را شروع کردیم که مورد سوء استفاده قرار داده شد در مواجهه با آموزش و پرورش نباید رفتارهای سیاسی کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را به نسبت نسل‌های گذشته ندارند.

او در خصوص زیاد کردن تحرک در میان دانش آموزان ابتدایی توضیح داد: دانش آموزان دوره ابتدایی باید اوج پریدن و تحرک داشتن را تجربه کنند در غیر اینصورت آنها اگر فردا مادر شوند از عهده کوچکترین وظایف خود برنمی آیند. ما که نباید فقط به دانش آموزان آزمون زدن را یاد بدهیم. هنگامی که انگیزه تحرک و جنب و جوش کافی را در دانش آموزان ایجاد نکنیم آنها در دوره متوسطه منزوی و دچار سرخوردگی می شوند و خودشان را می بازند من از همه خانواده ها می خواهم کمک کنند این سیر اصلاح شود. فرزند های مدرسه های دوره ابتدایی باید زندگی کردن، گفت گو کردن، تحمل یکدیگر، تمرین در ورزش های جسمانی را بیاموزند.

وزیر آموزش و پرورش در آخر اظهار داشت: بیش از 1.3 دهم دانش آموزان دچار چاقی مفرط شده است اند و همین باعث می شود که آنها در آینده قدرت تحرک و جنب و جوش نداشته باشند و اعتماد به نفسشان کم کردن پیدا کند.

بچه‌های امروز تاب‌آوری در برابر شرایط سخت را ندارند / وزیر آموزش و پرورش

واژه های کلیدی: آموزش | فرزند | مدرسه | آموزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz