بانک اطلاعات شرکت ها

لیست کامل نام شرکت ها – اطلاعات کامل شرکت ها

گت بلاگز اخبار پزشکی نقش یک پروتئین‌ خاص در سرطان کلیه

محققان “دانشگاه تونگجی” و “دانشگاه فودان” کشور چین، با همکاری محققان هشت موسسه پزشکی ایالات متحده آمریکا و سنگاپور دریافته‌اند که تجمع خاصی از یک پروتئین‌ می‌تو

نقش یک پروتئین‌ خاص در سرطان کلیه

نقش یک پروتئین خاص در سرطان کلیه

عبارات مهم : پزشکی

محققان “دانشگاه تونگجی” و “دانشگاه فودان” کشور چین، با همکاری محققان هشت موسسه پزشکی ایالات متحده آمریکا و سنگاپور دریافته اند که تجمع خاصی از یک پروتئین می تواند رشد سلول های سرطانی را در کلیه ها زیاد کردن دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، “سرطان سلول کلیوی”(Renal cell carcinoma) یک نوع معمول از سرطان کلیه هست. در این نوع سرطان بیش از 90 درصد از بیماران یک عوض کردن ژنتیکی را تجربه می کنند که منجر به از دست دادن ژن مهار کننده تومور” VHL “در بدن آنها می شود. در این تحقیق، محققان دریافتند که بدون این ژن، یک پروتئین به نام” ZHX2 “در سلول ها جمع می شود و ممکن است باعث رشد سرطان شود.

“ژانگ کینگ” (Zhang Qing) نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی “دانشگاه کارولینای شمالی” آمریکا گفت: اگر افراد ژن مهار کننده VHL را از دست بدهند، مقدار زیادی از پروتئین ZHX2 در بدن آنها جمع خواهند شد.

نقش یک پروتئین‌ خاص در سرطان کلیه

VHL مهمترین ژن سرکوب کننده تومور جهت جلوگیری از ایجاد سرطان کلیه هست. در آمریکا داروهایی نیز جهت فقدان ژن VHL توسعه داده اند ولی آن داروها چندان موثر نبوده اند بنابراین محققان این مطالعه تصمیم گرفتند تا روشی تازه را توسعه دهند. آنها یک آزمایش غربالگری را توسعه دادند و کشف کردند که سلول های سرطانی کلیه بدون VHL معمولا پروتئین ZHX2 بیشتری دارند. بعد از از بین بردن آن پروتئین از مدل آزمایشگاهی، آنها توانستند رشد، تهاجم و گسترش سلول های سرطانی را مهار کنند.

به گفته ژانگ آزمایشات آنها ادامه دارد و اکنون تمرکز آنها بر روی توسعه یک درمان تازه و موثر است.

محققان “دانشگاه تونگجی” و “دانشگاه فودان” کشور چین، با همکاری محققان هشت موسسه پزشکی ایالات متحده آمریکا و سنگاپور دریافته‌اند که تجمع خاصی از یک پروتئین‌ می‌تو

این مطالعه در مجله ” Science ” منتشر شد.

واژه های کلیدی: پزشکی | محققان | آمریکا | مطالعه | دانشگاه | پروتئین | دانشگاه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz